Nowoczesna agencja badawcza

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – rozbudowany grafik i przejrzysty harmonogram, e-Recepty i e-Zwolnienia

Przejrzystość programu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

Wielość wizyt w gabinecie lekarskim i różnorodność usług medycznych wymaga przejrzystego harmonogramu wizyt, który można filtrować zgodnie z warunkami rejestracji:

  • z wyłącznym uwzględnieniem specjalistów,
  • z wyłącznym uwzględnieniem gabinetów,
  • z wyłącznym uwzględnieniem usług medycznych.

Tego typu udogodnienia w kalendarzu pozwolą na szybszą rejestrację i szybki podgląd planowanych wizyt do konkretnych specjalistów. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna prowadzona w odpowiednim systemie pozwoli skonfigurować harmonogram wizyt i kalendarz zgodnie z planem placówki medycznej lub planem pracy gabinetu.

Sprawna rejestracja w programie do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

Sprawnie działająca rejestracja w systemie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej umożliwia zapis kilku wizyt jednocześnie dla tego samego pacjenta (wizyty powtarzalne) np.: w gabinetach psychiatrycznych, psychologicznych lub psychoterapii jest to bardzo przydatna funkcja. Osoba rejestrująca nie musi zapisywać pacjenta kilkakrotnie do tego samego specjalisty.

Kolejną zaletą rozbudowanego kalendarza jest możliwość zapisu kilku osób na jedną wizytę. Tego typu udogodnienie sprawdzi się w:

  • gabinetach psychiatrów i psychoterapeutów,
  • seksuologów,
  • w szkołach rodzenia,
  • w gabinetach fizjoterapeutycznych;

podczas rejestracji pacjentów na meetingi, terapie rodzinne, małżeńskie, terapie par, rehabilitacje grupowe, ćwiczenia gimnastyczne dla kobiet.

Grafik wizyt w oprogramowaniu Medfile® EDM jest łatwy w obsłudze. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna wyświetla także w systemie Medfile® przewidywane nieobecności i urlopy specjalistów, uniemożliwiając w tym czasie zapis do wymienionych na wizytę.

Rejestracja online to spore ułatwienie dla pacjentów, jak i funkcja unowocześniająca pracę gabinetu lekarskiego. Praca gabinetu lekarskiego lub placówki zazwyczaj ogranicza się do konkretnych godzin. Dzięki funkcji rejestracji online, która automatycznie zapisywana jest w harmonogramie wizyt lekarza, pacjenci nie są ograniczeni rejestracją poprzez placówkę medyczną. Mogą zapisać się do wybranego specjalisty kiedy mają na to czas. Mogą to zrobić wieczorem, bądź przebywając w kawiarni ze znajomymi. Rejestracja online jest niezwykle prosta i wygodna. Medfile® EDM zapewnia kompatybilność kalendarza i rejestracji pacjentów przez Internet.

e-Recepty i e-Zwolnienia, jako dokumentacja obowiązkowa

Od niedawna w polskim systemie opieki zdrowotnej obligatoryjnie wystawiane są e-Zwolnienia. Początkowo specjaliści obawiali się, jak system przyjmie tę zmianę, jednak jak dotąd lekarze przyzwyczaili się do elektronicznej formy dokumentu L4. Zadowoleni są również pacjenci, którzy nie musza dostarczać swojemu pracodawcy zwolnienia lekarskiego.

Tymczasem kolejna zmiana zbliża się wielkimi krokami. Od stycznia 2020 r. polscy lekarze zaczną obowiązkowo wystawiać e-Recepty. Duża zmiana wiąże się z wieloma obawami specjalistów. Jednak podobnie, jak w przypadku e-Zwolnień, do zmiany należy się odpowiednio przygotować i przyzwyczaić.

Celem e-Recepty i e-Zwolnienia jest utworzenie centralnych rejestrów medycznych, dzięki którym powstaną kompleksowe systemy leczenia konkretnych schorzeń i chorób, przy współpracy wielu podmiotów dbających o zdrowie polskiego pacjenta. Warto przygotować się do przejścia na system elektronicznego wystawiania recept dzięki Medfile® EDM już dziś.

Stały i przejrzysty dostęp do własnego harmonogramu

W oprogramowaniu Medfile® lekarze i inni specjaliści mogą mieć stały dostęp do harmonogramu wizyt dzięki aplikacji mobilnej, dostępnej na smartfony i tablety z systemem Android i iOS. Wystarczy dostęp do Internetu i konto użytkownika oprogramowania, by móc korzystać z podręcznej aplikacji, z każdego dowolnego miejsca poza gabinetem.

Similar posts