Nowoczesna agencja badawcza

Aplikacje mobilne jako sposób na efektywne prowadzenie e-dokumentacji

podstawa efektywnej e-dokumentacjiElektroniczna dokumentacja medyczna przynosi nowe efektywne rozwiązania, które zwiększają wydajność gabinetów lekarskich, a przy tym wspierają skuteczne leczenie pacjentów. Można z tych programów korzystać na komputerach, laptopach, telefonach. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, jest aplikacja gabinetu lekarskiego, którą można zainstalować na telefonie iOS lub Android. Rozwiązanie to pozwala na zarządzanie zasobami systemu z poziomu urządzeń mobilnych. Aplikacje takie, nie zawsze posiadają pełną listę funkcji programu, jest to jedynie ich wersja skrócona i umożliwiają:

  • prowadzenie kartoteki pacjentów,
  • prowadzenie terminarzu wizyt i rejestrację online wraz z modułem powiadomień,
  • wystawianie elektronicznych recept, skierowań i zwolnień,
  • korzystanie z inteligentnych baz danych z zastosowaniem autosugestii.

Funkcjonalny program to podstawa efektywnej e-dokumentacji

Zdając sobie sprawę, jak ważną kwestią jest funkcjonalny program do prowadzenia
e-dokumentacji medycznej, twórcy programu umożliwili korzystanie z zasobów systemu
z poziomu aplikacji mobilnych, wspierających szybki dostęp do danych za pomocą urządzeń mobilnych (system Android i iOS). Takie rozwiązanie pozwala w pełny sposób wykorzystać możliwości systemu, a przy tym osiągać lepsze wyniki w leczeniu pacjentów. Korzystanie z zasobów systemu z poziomu aplikacji mobilnej, umożliwia sprawne wprowadzanie nowych informacji na temat stanu zdrowia pacjentów, jak i danych dotyczących dni pracy poszczególnych lekarzy.

Korzyści z zastosowania aplikacji mobilnych

Aplikacje mobilne pozwalają na śledzenie historii zdrowia i choroby pacjentów, a także na ocenę efektywności dotychczas stosowanych terapii. Należy zauważyć, że dostęp do zasobów systemu z poziomu urządzeń mobilnych, nie tylko ułatwia korzystanie z jego treści w dowolnym momencie, ale także:

  • umożliwia prowadzenie rejestracji z podziałem na lekarzy i gabinety,
  • daje szansę na wprowadzanie danych dotyczących urlopu poszczególnych lekarzy,
  • gwarantuje zamieszczanie czytelnych wpisów dotyczących zdrowia pacjentów i umożliwia skorzystanie ze zgromadzonych informacji przez kolejnych lekarzy,
  • umożliwia zarządzanie wizytami wraz ze zmianą ich terminu,
  • oferuje podgląd bieżących efektów stosowanego leczenia.

 

Innowacyjne rozwiązania w dobie e-dokumentacji

Rozwiązanie w postaci aplikacji na komórki do obsługi gabinetu lekarskiego, pozwala na wieloaspektowa poprawę obsługi pacjenta. Dzięki stosowaniu łatwych w obsłudze aplikacji, można zwiększyć efektywność pracy lekarzy, a przy tym stosować najnowsze rozwiązanie w obszarze elektronicznej dokumentacji medycznej.