Nowoczesna agencja badawcza

Medfile, czyli EDM w pigułce plus rejestracja pacjentów online

Medfile, czyli EDM w pigułce plus coś więcej

Rok 2019 w pracy lekarzy i placówek medycznych zaznaczy się m.in. poprzez obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Odejście do lamusa papierowych kartotek będzie przełomowe tak dla lekarzy, jak i pcjentów. EDM to bezpieczna wersja tradycyjnej dokumentacji medycznej. W przypadku programu dla lekarzy Medfile – wzbogacona o innowacyjne funkcje i możliwości w istotny sposób poprawiająca jakość świadczonych usług medycznych.

– Ze środowiskiem medycznym współpracujemy od lat, wiemy więc jak ważny jest transfer rozwiązań z wersji papierowej do elektronicznej. Jako Biostat dysponujemy własnym oprogramowaniem eCRF.biz znajdującym zastosowanie w obsłudze projektów badawczych. Wiedza w połączeniu z doświadczeniem pozwoliła nam na stworzenie specjalistycznego oprogramowania do obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej – mówi dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek, wiceprezes zarządu marki Biostat, pomysłodawcy systemu Medfile.

Medfile – ułatwienie pracy lekarza, komfort dla pacjenta

Medfile to aplikacja, która w jednym miejscu grupuje i porządkuje bogatą wiedzę o pacjencie. To ogromne ułatwienie, dzięki któremu lekarz nie musi już poświęcać cennego czasu na zapoznawanie się z rozproszonymi nierzadko informacjami o chorobie pacjenta. Karta pacjenta uwzględnia m.in.

– przeprowadzone wywiady lekarskie

– historie wizyt.

Inne atuty to: czytelność historii choroby, możliwość generowania recept (refundowanych i nierefundowanych), skierowań i zwolnień. Elektroniczna dokumentacja medyczna Medfile zintegrowana jest z bazą leków i bazą chorób, jak i procedur medycznych. Dzięki temu rozwiązaniu minimalizowane jest ryzyko błędu, skraca się czas obsługi pacjenta i tym samym postawienia diagnozy.

Aplikacja, która dba o Twój czas

Medfile pomaga ponadto zapanować nad kalendarzem wizyt i pracą lekarzy. Dzieje się tak dzięki możliwości samodzielnego rejestrowania online wizyt przez pacjentów. Aplikacja pozwala na ustawienie wizyt powtarzalnych i wspiera zarządzanie czasem pracy lekarza. Optymalizuje go, co przekłada się na istotne zmniejszenie ilości „okienek” w wizytach, co oznacza zwiększenie rentowności placówki medycznej czy indywidualnie prowadzonej praktyki lekarskiej. Pomaga w tym także opcja powiadamiania poprzez usługę SMS. Działa ona dwustronnie. Przypominając o wizycie pacjentowi, jak i pozwalając mu w ten sam sposób odwołać ją.

Medfile zapewnia wielodostęp,  a tym samym kompleksowo wspiera funkcjonowanie placówki medycznej – nie tylko lekarza, ale także pielęgniarek, rejestracji czy księgowości.

Korzystać z systemu można z dowolnego miejsca: poprzez aplikacje mobile dostępne na systemy Android oraz iOS. Aplikacja nie wymaga instalacji – wystarczy mieć dostęp do Internetu.

 

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

W dzisiejszych czasach własna strona internetowa gabinetu czy przychodni to podstawa. Korzystając z systemu Medfile zyskujesz darmową stronę gabinetu. Dzięki temu Twoje usługi stają się bardziej dostępne i łatwiejsze do odnalezienia.

Do tego dodajmy pełne bezpieczeństwo danych zapisanych w elektronicznej dokumentacji medycznej oraz pełną zgodność z obowiązującymi przepisami i normami prawnymi.

 

Czasu do wdrożenia EDM jest coraz mniej. Jeśli więc zależy Ci na szybkim wdrożeniu intuicyjnie działającego rozwiązania – spytaj o Medfile.